Vodiči ktorých značiek áut sú najväčší alkoholici či drogový maniaci?

TireReviewsAndMore je organizácia, ktorá sledovala nehody na cestách v USA. Výskum bol zameraný na dopravnú nehodu a značku automobilu, ktorá bola v tomto prípade jej vinníkom. Tiež sa zamerala na vodičov týchto automobilov a vo výsledku agentúra vypracovala štatistiku o spojitosti značky, vodiča a omamnej látky. Snažili sa pozorovať aj šoférov značiek automobilov, ktorý prekročili najvyššiu dovolenú rýchlosť.

Organizácia sa však zamerala len na tie značky automobilov, ktoré za rok spravili viac ako 250 dopravných nehôd. Táto štatistika je však ilustratívna a nikto by ju nemal zovšeobecňovať.

Vodiči značiek Acura, Mitsubishi a BMW, sú kategória sama o sebe. Šoféri boli vo väčšine prípadov pod vplyvom tvrdých drog alebo minimálne marihuany. Lieky podľa štatistiky ovplyvnili najmä vodičov značiek Opel, Infinity a Buick.

So šoférmi Acury, Mercedesu a Lexusu sa pri dopravnej nehode väčšinou nestretnete, lebo podľa štatistík z miesta činu utečú rýchlejšie ako tam prídu policajti. Tieto značky boli zapletené najmä do nehôd, ktoré spôsobila vysoká rýchlosť. Vodiči Mercedesu a Acury ale na to mali veľmi jednoduchý dôvod, pretože pri väčšine dopravných nehôd, ktoré vodiči spôsobili, nafúkali.

Organizácia však nechce poukazovať na žiadnu závislosť na drogách a alkohole, pretože celá štatistika je len informatívna. Nechcú ani upozorňovať na zlé schopnosti vodičov určitých značiek automobilov, pretože v nasledujúcom roku a inom štáte by mohla dopadnúť úplne inak.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *