„Chlastáte“ za volantom ako Dán? Okrem basy môžete prísť aj o svoje auto

Ak ste sa domnievali, že za šoférovanie pod vplyvom alkoholu dostanete len pokutu a zákaz vedenia motorového vozidla, veľmi ste sa mýlili.

Okrem trestu odňatia slobody na niekoľko rokov, môžete prísť aj o svoje vozidlo. Dôkazom sú príklady z okresu Vranova nad Topľou, ktoré polícia slovenskej republiky uverejnila na svojej Facebookovej stránke.

babeta
Polícia Slovenskej republiky

Prvému vodičovi, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu bol súdom udelený zákaz činnosti vedenia motorového vozidla a taktiež aj trest prepadnutia veci.

To znamená, že opitému pánovi zabavili motocykel značky Babeta, na ktorom spáchal tento priestupok. Motorku mu už ale nevrátia, tá totiž prepadla štátu.

škoda felicia
Polícia Slovenskej republiky

V druhom prípade, opäť v spáchanom v tomto okrese, šoféroval vodič automobil opäť pod vplyvom alkoholu a tak mu bol uložený trest zákazu činnosti šoférovania motorových vozidiel a jeho auto, rovnako ako aj v prvom prípade, prepadlo štátu.

Bývali majiteľ si tak do svojej Škody Felicia už nesadne. Pokiaľ nechcete dopadnúť podobne ako títo páni, vyhnite sa konzumácii alkoholu za volantom. Nič z týchto trestov však nie je tak hrozné, ako keby ste skončili za mrežami.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *