Super stroj vychádzajúca na svet pod značkou Bugatti s názvom Contiedacci

Niekoľko víkendov dozadu sa na kalifornskom poloostrove Montrey uskutočnilo veľkolepé stretnutie najdrahších automobilov s rôznymi rokmi skonštruovania. Toto podujatie bolo v prvej rade ako súťaž veteránov. Na druhej strane je to miesto na premiéru rôznych noviniek a práve o veľkoleposť sa postarala značka Bugatti. Novinka bola prezentovaná pod názvom Bugatti Centodieci, no o jeho odprezentovaní sa už vedelo vopred, vďaka uniknutým fotografiám. Či už fotografie unikli alebo nie, živá premiéra v Pebble Peach tohto skvostu napriek tomu prekvapila.

Z uhlu dizajnu tohto exkluzívneho kupé, by sa dalo povedať, že sa dosť podobá na superšport EB 110 SS z 90. rokov. Interiér však počas prehliadky Bugatti Centodieci zostal zakrytý, no Francúszka značka, ktorá spadá pod koncern VW prezradila niečo nečakané. Bola to technika, ktorá prekonávala predpoklady, pretože pod kapotou je 8 litrový 16-valec z Bugatti Chiron, no s vyšším výkonom.

Bugatti Centodieci vychádza hlavne zo sériového Chrironu a využíva skoro rovnaké vnútornosti. Maximálny výkon u tohto auta je neuveriteľných 1176 kW, čo je 1600 koní. Novinka z dielne Bugatti je dokonca ešte oproti starému modelu Chiron o 20 kg ľahšia. Obe tieto zmeny mali vplyv na technické parametre nového auta. S pohonom všetkých 4 kolies, vie tento stroj dosiahnuť 100 km/hod za neuveriteľný čas 2,4 sekundy. Ešte neuveriteľnejších 200 km/hod dokáže pokoriť len za 6,1 sekúnd. Jeho maximálnu rýchlosť ale bohužiaľ elektronicky obmedzili „len na“ 380 km/hod.

Informácie, ktoré boli publikované už pred jeho debudom boli pravdivé, no výkon motora sa automobilke podarilo utajiť. Na svetlo sveta však vyjde len 10 exemplárov Bugatti Centodieci, no výrobca plánuje ročne skonštruovať len 2 kusy. Napriek všetkým pokusom ho získať, mali tieto kúsky už pred samotným debutom všetkých svojich majiteľov.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *