Zabudnuté dieťa v aute? Vodiči v Taliansku musia vybaviť svoje vozidlá alarmom, ktorý ich na to upozorní

Nové autá sú často preplnené zbytočnou výbavou, ktorú šofér za celý čas používania ani nevyužije. Medzi nimi však len ťažko nájdeme systém, ktorý by upozornil vodiča na to, že v aute zabudol dieťa.

Po novom však budú musieť všetky autá v taliansku byť vybavené alarmom, ktorý upozorní na zabudnuté dieťa v aute šoféra, pomocou vibrácii, zaslaním SMS správy či správ cez aplikáciu WhatsApp.

Tento návrh však nie je žiadnou novinkou, pretože bol predložený v Taliansku už pred rokom, kedy zomrelo na prehriatie v aute niekoľko detí.

Vláda však nezaváhala a túto povinnosť zaviedla 7. novembra. Cieľom opatrenia je zabrániť ďalším úmrtiam detí v dôsledku prehriatia v aute. Talianske ministerstvo dopravy informovalo, že na nákup zariadenia poskytne každému 30 eur.

Ministerstvo taktiež uviedlo, že v prípade, ak nebude vozidlo týmto alarmom vybavené, hrozí mu pokuta vo výške od 81 až do 326 eur.

Zariadenie musí byť namontované na všetkých autosedačkách pre deti mladšie ako 4 roky. V taliansku sa však už niekoľko rokov predávajú podobné systémy s rovnakou funkciou, no teraz ich bude musieť mať každý.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *