Koenigsegg vylepšil svoj vlastný rekord v šprinte z 0 na 400 km/h. Za aký čas ho zvládne?

V roku 2017 prišla značka Bugatti s vyhlásením, že jej model Chiron dokáže zrýchliť na rýchlosť 400 km/h len za 42 sekúnd. V tom čase išlo o svetový rekord, no ten o pár dní prekonal Koenigsegg s modelom Agera RS, kedy dosiahol pri tomto šprinte čas 36,44 sekundy a o mesiac na to neuveriteľných 33,29 sekundy.

Švédom tento čas nestačil a tak sa tento rok rozhodli pokoriť svoj vlastný rekord so svojim modelom Regera. Ako sa dalo čakať, čas šprintu z 0-400 km/h opäť posunuli, no tentokrát až na hodnotu 31,49 sekundy. To znamená, že behom dvoch rokov, odkedy Bugatti dosiahlo rekord, sa Koenigseggu podarilo znížiť čas o 10 sekúnd, čím jednoznačne potvrdil prvenstvo v tejto disciplíne.

Koenigsegg Regera o výkone 1500 koní šoféroval Sonny Persson, pričom trasa sa nachádzala v Švédskych lesoch, kde sa mohol spoľahnúť na ideálne poveternostné podmienky a teplotu 16 stupňov Celzia. Rekordná jazda sa konala už 23. septembra, no automobilka si na oznámenie počkala až a na oslavu úspechu pripravila aj  krátke video. Okrem toho však spoločnosť Koenigsegg tvrdí, že pokorila ešte jeden svetový rekord. O aký ide nevieme a na jeho odhalenie si budeme musieť počkať.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *