Skončí neobmedzená rýchlosť na nemeckých diaľniciach? Parlament sa rozhodol

V nemeckom parlamente nedávno padol zvláštny návrh. Ten sa týkal zavedenia maximálnej rýchlosti 130 km/h na všetkých diaľničných úsekoch. Návrh priniesla strana Zelených, podľa ktorej má neobmedzená rýchlosť na diaľnici negatívny vplyv na emisie, hlučnosť a bezpečnosť jazdy.

Týmto rozhodnutím by však veľa motoristov prišlo o posledné útočisko v Európe, kde môžu naplno a hlavne legálne využiť plný potenciál svojho auta. Nemecký parlament sa však rozhodol jednoznačne a aj napriek ekologickým trendom si zvolil rýchlosť. „Možno je medzi poslancami veľa petrolheadov.“

Proti návrhu strany Zelených padlo 498 hlasov,  z celkového možného množstva 631 hlasov. Nemecká vláda podobný návrh odmietla už v januári, pretože podľa ministerstva životného prostredia by obmedzenie rýchlosti na diaľnici malo len zanedbateľný vplyv na vyprodukované emisie v celej Nemeckej spolkovej republike.

Každopádne my sme len veľmi radi, pretože ostrov slobody zvaný nemecká diaľnica je stále tu.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *