Nová Honda CR-V získala v crash testoch Euro NCAP päť hviezdičiek

V najnovších bezpečnostných testoch Euro NCAP, ktorých výsledky boli oznámené dnes, bola nová Honda CR-V ocenená maximálnym päťhviezdičkovým ohodnotením. Honda CR-V sa vyznačuje jedinečnou konštrukciou karosérie s prvotriednou pevnosťou a tuhosťou, ako aj komplexným balíkom aktívnych bezpečnostných technológií.

Nová Honda CR-V:

Dizajn platformy využíva koncept „AllDirectionsCollisionSafety“ (Bezpečnosť pri kolízií všetkými smermi) a zahŕňa konštrukciu karosérie novej generácie ACE™ (AdvancedCompatibilityEngineering – Pokročilé inžinierstvo kompatibility), ktorá sa používa iba v automobiloch Honda. Jej súčasťou sú konštrukčné prvky prepojené do siete, ktorá rovnomernejšie rozdeľuje energiu nárazu, čím pomáha znižovať sily prenášané pri náraze na priestor pre cestujúcich a výrazne zvyšuje odolnosť voči nárazom spredu, zboku a zozadu.

Funkcie pasívnej bezpečnosti najnovšieho modelu CR-V sú doplnené balíkom aktívnej bezpečnosti Honda Sensing™ a asistenčnými technológiami. Honda Sensing™ patrí medzi najkomplexnejšie balíky bezpečnostných technológií vo svojej triede. Využíva kombináciu radarových a kamerových informácií a niekoľko najmodernejších snímačov, ktorými varuje vodiča a asistuje mu v potenciálne nebezpečných situáciách.

Nová Honda CR-V sa pripája k ostatným automobilom spoločnosti Honda, ktoré sa podrobili testom NCAP, menovite Jazz, HR-V a Civic a od tejto organizácie získali maximálne päťhviezdičkové hodnotenie.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *