Hyundai 45: Projekt budúcnosti no koncept minulosti

Hyundai si na Frankfurtský autosalón priniesol hneď niekoľko noviniek. Medzi ne patrili Hatchbacky i10, i30 N Project C, modernizovaný Ioniq a taktiež Hyundai 45. Pri 45-ke sa Hyundai inšpiroval štúdiou Pony Coupa Concept, ktorá bola predstavená svetu pred 45 rokmi. Názov je však odvodený aj zo 45 stupňových uhlov v zadnej a prednej časti vozidla.

Nová štúdia sa taktiež ako aj stará spolieha na minimalistické tvary a ostré hrany. Nový koncept svetiel bol inšpirovaný taktiež z minulosti. Svetlá ale obsahujú veľa malých svetelných kociek, ktoré dodávajú autu unikátny dizajn.

Hyundai

Zaujímavosťou v interiéri je svetelný indikátor nabitia autobatérie. Keďže je to elektromobil, dojazd je vďaka nemu možné odhadnúť bez nutnosti nastúpenia do vozidla. Batérie sú umiestnené v podlahe auta, a elektromotory do interiéru auta zasahujú len minimálne. Vnútri nájdeme otočné sedadlá, ktoré skôr pripomínajú kreslá. Bohatý priestor v kokpite je samozrejmosťou.

Interiér automobilu je inšpirovaný nábytkom, teda prevládajú v ňom prírodné materiály ako drevo koža a textil. Hyundai ide z dobou a namiesto dotykového displeja využíva projektor, ktorý premieta obraz priamo na palubnú dosku. Namiesto spätných zrkadiel sa nachádzajú kamery so samočistiacimi šošovkami a auto je taktiež pripravené na autonómnu jazdu.

Jeho dizajn veľmi príjemne zaujal a od ostatných podobných konceptov sa mu podarilo odlíšiť. Je teda otázne ako sa tento automobil premietne do budúcej produkcie značky, pretože so súčasnou má spoločné len málo.

Hyundai 45
Hyundai
Hyundai 45
Hyundai
Hyundai 45
Hyundai
Hyundai 45
Hyundai
Hyundai
Hyundai 45
Hyundai
Hyundai 45
Hyundai
Hyundai 45
Hyundai

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *