VW ID.3: Budúcnosť Volkswagenu je tu, cenovo ako Golf

Volkswagen prišiel vo Frankfurte s novinkou elektromobilu pod názvom VW ID.3, ktorý bude pre automobilku tak dôležitý, ako VW Golf. Tak isto by sa mala pohybovať aj cena tohto nového vozidla.

Dizajn nového VW ID.3 je podobný ako koncept I.D z roku 2015. Nový automobil má interiérovo ponúkať priestor pre pasažierov, ako iné automobily strednej triedy. Rozmery auta sú veľmi podobné Golfu. Pod kapotou však nájdete len kompresor klimatizácie. Batérie a celý pohon auta umiestnili pod podlahou, teda v podlahovom boxe.

Prednú časť automobilu VW ID.3 netvoria žiadne otvory, keďže elektromobil nepotrebuje extra veľké vstupy pre prívod chladiaceho vzduchu. V interiéri taktiež nájdete panoramatickú strechu s otvárateľným panelom. Pre zaujímavosť, je to najväčšia panoramatická strecha, akú kedy Volkswagen v svojich automobiloch použil.

V kokpite tohto auta nájdete minimalistickú palubnú dosku, s 10-palcovým dotykovým displejom. Samozrejmosťou je navigácia, no tento Volkswagen sa nebráni ani klimatizácii, vyhrievanému volantu a vyhrievaným sedadlám. Vo vyššej výbave má auto zakomponované adaptívne svetlá, bezkľúčový prístup, adaptívny tempomat, spolu s udržiavaním auta v jazdnom pruhu a výnimkou nie je ani výkonné audio Beats.

Nový elektromobil ID.3 sa na trhu bude vyskytovať v dvoch výkonnostných verziách a to 100 a 150 kW. V oboch prípadoch sa maximálna rýchlosť obmedzila na 160 km/hod a krútiaci moment je 310 Nm. Cena automobilu však bude závisieť hlavne od objemu akumulátorov. Volkswagen tvrdí, že reálny dojazd s jednotlivých verzii sa pohybuje od 230 do 390 km. Na rýchlonabíjacej stanici, by ste s týmto autom mali za 30 minút načerpať toľko energie, že vám vystačí na ďalších 300 km jazdy.

Nových majiteľov má motivovať úspora paliva a čerpanie čistejšej elektriny. Taktiež prvým majiteľom automobilka poskytne rok nabíjania zadarmo približne na 100 000 nabíjačkách prostredníctvom programu VW WeCharge. Volkswagen sa chystá túto novinku vydať na trh už v polovici roku 2020. Presné ceny za rôzne typy, teda vybavenia automobilov, určené neboli, no základné verzie sa majú pohybovať okolo 30 000€.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *