Papuče majú zmiznúť:Digitálne pokutovanie je na ceste k nám

Podľa portálu tvnoviny.sk by už policajti nemali riešiť parkovanie takzvanou „papučou“, ale mala by sa zaviesť forma digitálneho pokutovania. Znamená to ale ďalšie schvaľovanie zákonov, čo potrvá určitú dobu.

Železné zariadenia majú z nášho územia čoskoro zmiznúť. Digitálna zmena má uľahčiť robotu policajtom. Podľa novej legislatívnej majú mať policajné zložky prístup ku snímaniu jednotlivých evidenčných čísel áut a následne pokutovať ich majiteľov.

Zlé parkovanie sa bude trestať a bude prísnejšie ako bolo doteraz. Zákon umožní policajtom využiť inštitút objektívnej zodpovednosti a pokutový šek príde poštou majiteľovi vozidla, či už na tom aute zle zaparkoval on alebo vodič, ktorý má auto požičané. Zákon sa nezmení len vtom, ak vaše auto tvorí na ceste prekážku. V takomto prípade vám auto odtiahne odťahová služba, tak ako tomu bolo doteraz.

Konkrétny dátum pre túto legislatívnu zmenu však nie je bližšie určený. Štát sa musí najprv dohodnúť so zástupcami miest a obcí. Následne parlament musí schváliť zmenu zákona, čo chvíľu potrvá. Zatiaľ sa teda môžeme spoliehať na klasické železné papuče, obuté na kolesách áut, ktoré vám po zavolaní polície prídu príslušníci policajného zboru demontovať.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *