Hyundai predstaví nový elektrický koncept. Podobá sa na Delorean DMC-12

Nový koncept elektrického automobilu od spoločnosti Hyundai sa nápadne podobá na obľúbeného klasiku z 90-tých rokov.

Hyundai Motor predstaví na septembrovom autosalóne vo Frankfurte budúce smerovanie dizajnu svojich elektrických automobilov. Koncept je inšpirovaný prvým modelom značky zo 70. rokov minulého storočia, ale vybavený modernými technológiami a elektrickým pohonom budúcnosti. Predstavenie Hyundai 45 naznačuje nové dizajnové smerovanie elektrifikovaných vozidiel značky Hyundai.

Koncept 45 vychádza z dizajnérskeho jazyka „Sensuous Sportiness“ (zmyselná športovosť), ktorý Hyundai predstavil v roku 2018 konceptom Le Fil Rouge. Výraz „Sensuous“ (zmyselný) vyjadruje emocionálne hodnoty, ktoré môžu zákazníci zažiť pri pohľade na dizajn, a „Sportiness“ (športovosť) tieto hodnoty napĺňa cez inovatívne riešenia v oblasti mobility.

Koncepčné vozidlo Hyundai 45 bude vo svetovej premiére predstavené 10.09. na autosalóne vo Frkankfurte. K dispozícii však zatiaľ nemáme žiadne iné fotografie, no napíšte nám, na aké vozidlo sa tento koncept podobá vám.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *