Volkswagen Passat B7 – Technické parametre a vlastnosti, ktoré ho robia jedinečným

Volkswagen Passat B7, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2010, sa stal veľmi obľúbeným modelom nielen v Európe, ale aj po celom svete. Tento automobil má moderný dizajn, ktorý kombinuje elegantné línie s praktickými vlastnosťami.

Vysokovýkonné motory

Volkswagen Passat B7 je k dispozícii s niekoľkými motorovými variantami. Základná verzia je vybavená 1,4-litrovým benzínovým motorom, ktorý ponúka výkon 122 koní. Je tiež k dispozícii s 1,8-litrovým benzínovým motorom s výkonom 160 koní a so 2,0-litrovým dieselovým motorom s výkonom 140 koní. Najvýkonnejšia verzia Volkswagen Passat B7 má 3,6-litrový benzínový motor s výkonom 300 koní.

Tabuľka s technickými parametrami:

Motorová verziaObjem motoraVýkon (kW/k)Max. krútiaci moment (Nm)
1,4 TSI1 390 cm³90 kW / 122 k200 Nm
1,8 TSI1 798 cm³118 kW / 160 k250 Nm
2,0 TDI1 968 cm³103 kW / 140 k320 Nm
3,6 FSI3 597 cm³220 kW / 300 k350 Nm

Moderné technológie Passat B7

Volkswagen Passat B7 je tiež vybavený mnohými modernými technológiami, ktoré robia jazdu pohodlnejšou a bezpečnejšou. Medzi tieto technológie patrí napríklad systém start-stop, ktorý pomáha šetriť palivo v prípade, že auto stojí na mieste, ako aj systém rekuperácie brzdnej energie, ktorý šetrí palivo a taktiež brzdy.

Vynikajúce jazdné vlastnosti VW Passat B7

Okrem toho, Volkswagen Passat B7 má tiež veľmi dobré jazdné vlastnosti. Je vybavený napríklad elektronickým stabilizačným programom ESP, ktorý pomáha zabezpečiť stabilnú jazdu aj v náročných podmienkach.

VW Passat B7

Toto auto má tiež moderný systém parkovacej asistencie, ktorý pomáha vodičom pri parkovaní a robí parkovanie oveľa jednoduchším.

Pohodlné a praktické interiéry

Volkswagen Passat B7 má tiež pohodlné a praktické interiéry, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov. Toto auto ponúka priestor pre päť cestujúcich a tiež dostatok miesta pre náklad v batožinovom priestore. Okrem toho, Volkswagen Passat B7 má tiež moderné funkcie ako napríklad palubný počítač, klimatizáciu, multifunkčný volant a vysokokvalitný audio systém.

Bezpečnosť

Bezpečnosť je pre Volkswagen Passat B7 prioritou. Toto auto je vybavené mnohými bezpečnostnými prvky, ktoré zaisťujú bezpečnú jazdu pre vodičov aj cestujúcich. Medzi tieto prvky patrí napríklad systém ABS, asistent rozjazdu do kopca, airbagy a ISOFIX.

Rozmery Volkswagen Passat B7

  • Dĺžka: 4769 mm
  • Šírka: 1820 mm
  • Výška: 1470 mm
  • Rozvor: 2711 mm
  • Batožinový priestor: 565 litrov

Časté poruchy Volkswagen Passat B7

Aj keď je Volkswagen Passat B7 známy svojou spoľahlivosťou, existujú niektoré poruchy, ktoré sa môžu vyskytnúť u tohto modelu. Medzi tieto problémy patrí napríklad problémy s elektronikou, kde môžu byť poruchy s rôznymi senzormi a elektronickými modulmi.

Volkswagen passat b7 čierny

Ďalšou častou poruchou sú problémy s prevodovkou, najmä v prípade dieselových motorov. Okrem toho, môžu sa vyskytnúť aj problémy s brzdami, ako aj s klimatizáciou a systémom chladenia.

Je však dôležité poznamenať, že tieto poruchy sa môžu vyskytnúť u akéhokoľvek automobilu a neznamenajú, že Volkswagen Passat B7 nie je spoľahlivým vozidlom. Je dôležité pravidelne udržiavať a servisovať auto, aby sa minimalizovala možnosť vzniku týchto problémov a aby sa zabezpečila bezpečná a spoľahlivá jazda.

Záver

Volkswagen Passat B7 je skutočne vynikajúcim automobilom, ktorý ponúka vysoký výkon, moderné technológie a bezpečnostné prvky. Jeho moderný dizajn, vynikajúce jazdné vlastnosti a praktické interiéry robia z tohto auta skutočný klenot medzi automobilmi. Bez ohľadu na to, či hľadáte auto pre prácu alebo zábavu, Volkswagen Passat B7 je určite skvelou voľbou.

Tomáš Novák

Volám sa Tomáš Novák a som automobilový nadšenec, mechanik a prevádzkovateľ automagazínu AutoBlink.sk, ktorý od roku 2019 prináša dôležité informácie zo sveta automobilov.